Pyrinnön mestaruussuunnistusten 6.1.2019 tulokset

Yleista keskustelua - Avoin kaikille
Lammikko
Viestit: 2706
Liittynyt: 22.10.2007 16:11

Pyrinnön mestaruussuunnistusten 6.1.2019 tulokset

ViestiKirjoittaja Lammikko » 09.01.2019 17:31

Alla TP:n mestaruussuunnitusten tulokset su 6.1.2019.
Kyseessä siis oli vuoden 2018 mestaruudet (mutta niin, että uudet TP:läisetkin saivat osallistua).

Palkintojen jako mestareille Sammon keskuslukiolla pe 11.1. klo 17.20-17.35.
Ja sen jälkeen jaoston kuntopiiri ja oravien saliharjoitukset.

Sisäänkäynti Sammon lukion kaupungin puoleisesta päädystä.

Ps. Keski-Tampereen Sprinttiviikon tulokset tulevat eetteriin torstaina...

Tiedustelut Lammikko, 0400-568693, mikkoeskola(ät)kolumbus.fi


TP:n V 2018 MESTARUUSSUUNNISTUS / Su 6.1.2019 Rauhaniemi

TP:n V 2018 MESTARUUSSUUNNISTUS / Su 6.1.2019 Rauhaniemi
rata Sarja sija nimi aika
TP3 D00 1 Hilla Harju 0:14:44
TP3 D01 1 Sofia Siren 0:34:55
TP3 D03 1 Pihla Juntunen 0:41:33
TP3 D04 1 Lotta Samposalo 0:18:43
TP3 D05 1 Elina Lauronen 0:22:47
TP3 D06 1 Pilvi Myllylä 0:22:20
TP3 D07 1 Eeva Niemi 0:14:01
TP3 D07 2 Inkamari Kalari 0:15:32
TP3 D07 3 Saana Turpeinen 0:16:03
TP3 D08 1 Saara Malm 0:08:54
TP3 D08 2 Anni Lauronen 0:09:59
TP3 D08 3 Enni Laine 0:10:02
TP3 D08 4 Taimi Saarinen 0:12:28
TP3 D08 5 Silva Riikonen 0:13:42
TP3 D08 6 Maria Tiits 0:18:47
TP3 D08 7 Lumi Myllylä 0:27:07
TP3 D09 1 Selma Turpeinen 0:10:13
TP3 D09 2 Kaisla Kalari 0:10:47
TP3 D10 1 Aino Koskinen 0:07:21
TP3 D10 2 Saana Lehtovirta 0:08:52
TP3 ?? Inka Savolainen 0:30:33 mikä sarja?
TP2 D12 1 Meri Väistökoski 0:16:29
TP2 D12 2 Siina Lampinen 0:19:59
TP2 D12 3 Venla Haanpää 0:20:47
TP2 D12 4 Erika Ahlfors 0:22:25
TP2 D12 5 Sanni Hänninen 0:25:57
TP2 D14 1 Liisa Matinheikki 0:16:51
TP2 D14 2 Emilia Schmidt 0:17:51
TP2 D14 3 Salla Valio 0:18:11
TP2 D14 4 Ronja Gröhn 0:18:37
TP2 D14 5 Emma Jussila 0:19:19
TP2 D14 6 Noora Laine 0:21:46
TP2 D14 7 Inka Jämsen 0:21:56
TP2 D14 8 Anni Rintanen 0:22:28
TP2 D14 9 Aura Aalto 0:24:37
TP2 D16 1 Silja Yli-Hietanen 0:16:01
TP2 D16 2 Ilona Tikkakoski 0:17:22
TP2 D16 3 Villa Mustajoki 0:19:59
TP2 D16 4 Outi Savisaari 0:20:28
TP2 D16 5 Anni Laine 0:22:00
TP2 D18 1 Ida Jussila 0:15:51
TP2 D18 2 Sara Kurth 0:16:04
TP2 D20 1 Heini Rintanen 0:20:38
TP1 D21 1 Venla Harju 0:17:17
TP1 D21 2 Saila Kinni 0:17:29
TP1 D21 3 Anja Arbter 0:18:12
TP1 D21 4 Milla Lohikainen 0:19:43
TP1 D21 5 Sanni Kymäläinen 0:20:06
TP1 D21 6 Minttu Paunu 0:22:14
TP1 D21 7 Toini Pemmari 0:22:54
TP1 D21 8 Saara Siren 0:25:59
TP1 D35 1 Maria Laine 0:20:39
TP1 D35 2 Sirkka-Liisa Lauronen 0:22:17
TP1 D35 3 Eeva-Maija Turpeinen 0:26:21
TP1 D35 4 Tanja Kalari 0:26:28
TP1 D40 1 Tanja Ilomäki 0:20:12
TP1 D40 2 Anna Mustajoki 0:25:52
TP1 D40 3 Sanna Ritala 0:26:07
TP1 D40 4 Hannaleena Riikonen 0:31:24
TP1 D40 5 Marjo Malm 0:32:28
TP1 D45 1 Kati Haanpää 0:23:19
TP1 D45 2 Minna Konttila 0:23:39
TP1 D45 3 Sanna-Maija Kela 0:26:01
TP1 D45 4 Tuija Schmidt 0:28:57
TP1 D45 5 Marja Välkki 0:31:51
TP1 D45 6 Erika Pälviranta 0:32:30
TP1 D45 7 Tiina Jussila 0:32:56
TP1 D45 8 Maaret Kastelli 0:40:00
TP1 D45 9 Mari Rintanen hyl
TP1 D50 1 Annika Viilo 0:17:14
TP2 D55 1 Päivi Virekunnas 0:21:33
TP2 D55 2 Päivi Annila 0:23:54
TP2 D55 3 Anneli Hautaniemi 0:30:10
TP2 D60 1 Tuire Niemi 0:25:25
TP2 D60 2 Marjatta Vaara 0:26:42
TP2 D65 1 Hilkka Lankia 0:23:29
TP2 D80 1 Leena Brax 0:48:15

TP3 H00 1 Vilho Taulaniemi 0:13:50
TP3 H01 1 Martti Räty 0:23:50
TP3 H02 1 Oiva Hukkanen 0:13:44
TP3 H03 1 Lasse Räty 0:19:58
TP3 H03 2 Aarni Vainio 0:28:41
TP3 H04 1 Aaron Niemi 0:14:08
TP3 H05 1 Veikko Hukkanen 0:13:35
TP3 H05 2 Ville Riikonen 0:17:32
TP3 H05 3 Paavo Lampinen 0:42:08
TP3 H06 1 Aapo Laine 0:16:45
TP3 H06 2 Justus Lehtonen 0:25:10
TP3 H07 1 Matias Ahlfors 0:11:13
TP3 H07 2 Matias Myllykoski 0:11:52
TP3 H08 1 Rasmus Samposalo 0:13:43
TP3 H09 1 Miko Väistökoski 0:08:45
TP3 H09 2 Tapio Kujansuu 0:11:36
TP3 H10 1 Anton Lemberg 0:11:26
TP3 H10 2 Vilho Seppälä 0:11:53
TP3 H12 1 Aatos Riikonen 0:20:03
TP2 H12 2 Arttu Ritala 0:22:08
TP2 H12 3 Eetu Lehtovirta 0:23:12
TP2 H12 4 Akseli Skyttä 0:25:50
TP2 H12 5 Atte Riikonen 0:55:10
TP2 H12 6 Sampo Syväterä hyl
TP2 H14 1 Aaro Koskinen 0:15:35
TP2 H14 2 Aapo Liponkoski 0:15:36
TP2 H14 3 Tuomas Leinamo 0:16:50
TP2 H14 4 Anttoni Mäki-Laurila 0:17:06
TP2 H14 5 Miro Sivonen 0:17:40
TP2 H14 6 Aapo Mustajoki 0:18:31
TP2 H14 7 Totte Välkki 0:19:41
TP2 H16 1 Riku Gröhn 0:13:49
TP2 H16 2 Akseli Konttila 0:14:22
TP2 H16 3 Aarni Laine 0:16:25
TP2 H16 4 Konsta Raitanen 0:18:03
TP2 H18 -- Leo Matinheikki 0:12:37 väärä rata
TP1 H18 1 Sakari Koivuniemi 0:15:49
TP1 H18 2 Tiitus Mustajoki 0:17:01
TP1 H18 3 Waltter Toiva 0:22:26
TP1 H20 1 Konsta Pitkänen 0:17:42
TP1 H21 1 Matthias Reiner 0:14:13
TP1 H21 2 Ossi Järvinen 0:17:08
TP1 H21 3 Jonne Pitkänen 0:17:47
TP1 H21 4 Heikki Virekunnas 0:18:30
TP1 H21 5 Elias Kuukka 0:18:45
TP1 H21 6 Eero Kahila 0:18:58
TP1 H21 7 Lauri Kahila 0:22:51
TP1 H21 8 Petri Seppälä 0:23:01
TP1 H21 9 Antti Niemi 0:25:05
TP1 H35 1 Jarkko Laine 0:17:26
TP1 H35 2 Tuomo Pollari 0:24:31
TP1 H35 3 Ilari Kosonen 0:26:15
TP1 H40 1 Jussi Lampinen 0:17:32
TP1 H40 2 Jarno Riikonen 0:18:25
TP1 H40 3 Markus Ritala 0:18:59
TP1 H40 4 Janne Konttila 0:19:09
TP1 H40 5 Heikki Tukiainen 0:19:23
TP1 H40 6 Mikko Pitkänen 0:26:07
TP1 H45 1 Janne Märkälä 0:17:12
TP1 H45 2 Petteri Lauronen 0:18:06
TP1 H45 3 Ismo Raitanen 0:18:56
TP1 H45 4 Pekka Myllykoski 0:19:46
TP1 H45 5 Sampo Laine 0:23:29
TP1 H45 6 Olli-Pekka Silfverhuth 0:25:20
TP1 H45 7 Markus Lemberg 0:28:08
TP1 H45 8 Antti Välkki hyl
TP1 H50 1 Antti Vähätalo 0:18:33
TP1 H50 2 Kari Jussila 0:18:53
TP1 H55 1 Juha-Pekka Harju 0:17:10
TP2 H55 2 Juhani Pitkänen 0:17:28
TP2 H55 3 Jukka Kallio 0:18:26
TP2 H55 4 Simo Nieminen 0:22:04
TP2 H55 5 Erkki Hautaniemi 0:23:09
TP2 H55 6 Jari Vahvelainen 0:28:01
TP2 H60 1 Jaakko Niemi 0:25:10
TP1 H65 1 Matti Haarajoki 0:22:52
TP2 H65 2 Tuomo Gustafson 0:33:33
TP3 H70 1 Tapani Lahtonen 0:23:56
TP2 H70 2 Pentti Koivisto 0:28:45
TP2 H70 3 Kaj Andresen 0:29:31
TP2 H70 4 Heikki Niemi 0:59:38
TP2 H70 5 Timo Koskinen hyl
TP2 H80 1 Asko Brax 0:39:06

Lammikko
Viestit: 2706
Liittynyt: 22.10.2007 16:11

Re: Pyrinnön mestaruussuunnistusten 6.1.2019 tulokset

ViestiKirjoittaja Lammikko » 11.01.2019 15:21

Korjattu ylläoleviin tuloksiin se,e ttä Oiva Hukkanen ottikin H02-vuotiaiden mestaruuden (eikä H04).
Näin ollen Aaron Niemi otti H04-mestaruuden!

Kaikkien mestareiden palkinta tänään pe 11.1. klo 17.20-17.35 Sammon keskuslukion liikuntasalissa.
Palkinnan jälkeen normaalit oravien saliharjoitukset ja jaoston kuntopiirit...

Tiedustelut Lammikko, 0400-568693


Palaa sivulle “Yleinen”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailija