Palkittujen lista 24.11.2021

Yleista keskustelua - Avoin kaikille
Lammikko
Viestit: 2884
Liittynyt: 22.10.2007 16:11

Palkittujen lista 24.11.2021

ViestiKirjoittaja Lammikko » 25.11.2021 16:54

Ke 24.11.2021 Ukk:lla palkitut.
Noutamattomat palkinnot ovat Pyrinnön toimistolla (Pyhäjärvenkatu 5 H) (OPK:n palkinnot opk-pomo Marjolla)


Palkinto 2021
Vuoden kehittyjä Anni Lauronen
Oravapolun tsemppipalkinto Ka: Fanni Laurila, Tuukka Ryynänen
Ko: Milla Karjalainen, Kaarle Tiits
Punaoravat: Pyry Ahonen; Vuoden treenikaveri: Helmi Turunen
Vuoden komeetta Elmeri Kinnari
Orava Ohjaaja Jouko Järvinen
Maaret Kastelli
Jarmo Viljakka
Punaoravat: Luottopakki: Jukka Malm
Aktiivisin harrasteryhmäläinen Heidi Lammi-Mihaljov
Vuoden harrasteryhmätulokas Vili Sipilä
Vuoden HR-ohjaaja Ulla-Maria Kovalainen
Aktiivisin juniori Erika Ahlfors, Arttu Ritala, Sampo Syväterä, Eetu Lehtovirta
Vuoden talkooaktiivi Pekka Myllykoski
Paras ikämies Mikko Heinämäki (SM: 1+3.)
Paras ikänainen Annika Viilo (2*SM-kulta ja 1 hopea)
Vuoden Valmentaja Petri Kuusinen

Kiertopalkinnot 2021
Oravapolun pieni kannustepokaali Aino Koskinen
(Oravapolun) suuri kannustepokaali Nuorille Isabella Lillqvist
Uhve-peikko ed.ryhmäläiselle Severi Kymäläinen
NR :n Rastirölli Petri Kuusinen
Paras tyttöorava Saana Turpeinen
Paras poikaorava Saku Repo
Paras tyttöjuniori Siina Lampinen
Paras poikajuniori Eemil Koskinen
Vuoden Iltarastirtm Juha-Pekka Harju
Vuoden harrasteryhmäläinen Arto Itkonen
Paras hiihto-suunnistaja Isabella Lillqvist (9 sm-pist)
Paras pyöräsuunnistaja Kaarina Nurminen
Paras suunnistaja (H/D21) 3, 2, 1 p. 3: Simona Aebersold
2: Florian Howald
1: Elias Kuukka
Vuoden viestisuoritus: 3,2,1 pist 3: SM-viesti: D21 ja H21 (Lotta Karhola, Anni Haanpää, Venla Harju)
(H21: Otto Simosas, Anton Kuukka, Elias Kuukka, Aleksi Niemi)
1: Jukola&Venla 4. sijat
Vuoden viestihenkilö: 3, 2, 1 pist 3: Simona Aebersold / Aleksi Niemi
(kans.väl/seuraviesti) 2: Florian Howald / Mikko Eerola
1: Elias Kuukka / Anni Haanpää
Vuoden aikuis-pistehai Anni Haanpää
Vuoden juniori pistehai Eemil Koskinen
Vuoden pyöräsuunnistus-pistehai Kaarina Nurminen ja Silja Yi-Hietanen
Vuoden Mediateko Katri Lilja
”Puhalletaan yhteen hiileen” Marjo Jännes-Malm
Puurokauha-kiertopalkinto (puju valitsee) Anttoni Mäki-Laurila
Ed.ryhmän antama kannustuspalkinto Janne Märkälä
H/D21 SM/MME/EM-mitalistipendit Aleksi Niemi, Anni Haanpää, Lotta Karhola, Severi Kymäläinen, Venla Harju, Simona Aebersold
H21 Seuran mestari (kiertop + puulätkä) Juha Lilja
D21 Seuran mestari (kiertop + puulätkä) Saila Kinni
Puheenjohtajan puulätkät Eino Liponkoski (Kll-viestivalmennus)
Puheenjohtajan puulätkät Eemil Koskinen (Kll-viestivalmennus)
Puheenjohtajan puulätkät Katri Niittymäki
Puheenjohtajan puulätkät Markku Rissanen
Puheenjohtajan puulätkät Katri Lilja

SEURANMESTARIT
Sarja Nimi
D04RRS Saimi Lahtinen
D05RRS Lilja Lotta
D06RRS Turunen Saimi
D07RR Laurila Fanni
D07RRS Takalo Roosa
D09RR Karjalainen Milla
D10RR Salonen Sofia
D10 Turpeinen Saana
D11 Karjalainen Sonja
D12 Turpeinen Selma
D13 Koskinen Aino
D14 Ylilehto Emilia
D16 Lillqvist Isabella
D21 Kinni Saila
D40 Lammi-Mihaljov Heidi
D45 Konttila Minna
D50 Joutsen Marja
D55 Viilo Annika
D65 (pitkä rata) Niemi Tuire
D70 (kesk) Lankia Hilkka
H01RRS Juntunen Lassi
H03RRS Kinni Eemi
H05RRS Hukkanen Oiva
H06RRS Lahtinen Otso
H07RR Karjalainen Sauli
H07RRS Viljanen Aku
H08RR Turunen Aapo
H08RRS Hukkanen Veikko
H09RR Paju Eemil
H10 Koskinen Okko
H11 Heikkinen Paavo
H12 Paju Eelis
H13 Seppälä Vilho
H14 Lillqvist Erik
H16 Sivonen Miro
H18 Tukiainen Otso
H21 Lilja Juha
H35 Paju Erno
H40 Juntunen Jouko
H45 Kinnari Tuomas
H50 Myllykoski Pekka
H55 Sivonen Marko
H60 Viilo Keijo
H65 Kiiskinen Arto
H70 Haarajoki Matti
H75 Koivisto Pentti
H85 Brax Asko

Palaa sivulle “Yleinen”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 6 vierailijaa