Katso alimpaa ketjusta viimeiset joukkuejärjestykset / la 20.4. klo 17.45
Alla ja liitteessä FinnSpring-viestijoukkueet.
Oravapolku ilmoittaa joukkueet myöhemmin...
FinnSpring-viesti su 21.4.2019
Käyttäjä Syntymävuosi Sarja jj-os
Yli-Hietanen Silja 2003 D15-18 11
Häkkinen Pihla 2003 D15-18 12
Tikkakoski Ilona 2003 D15-18 13
Kuusinen Saana 2003 D15-18 21
Mustajoki Villa 2002 D15-18 22
Laine Anni 2002 D15-18 23
Matinheikki Liisa 2004 D15-18 31
Julkunen Siiri 2004 D15-18 32
Schmidt Emilia 2004 D15-18 33
Karhola Lotta 1991 D21A ?
Lohikainen Milla 1995 D21A ?
Kuusinen Petri 1968 H150- 11
Konttila Janne 1974 H150- 12
Tukiainen Heikki 1974 H150- 13
Gröhn Riku 2003 H15-18 11
Konttila Akseli 2002 H15-18 12
Matinheikki Leo 2001 H15-18 13
Leinamo Tuomas 2004 H15-18 21
Liponkoski Aapo 2004 H15-18 22
Mustajoki Olli 2002 H15-18 23
Kupiainen Tuukka 2003 H15-18 31
Koskinen Aaro 2004 H15-18 32
Mäenpää Matias 2003 H15-18 33
Laine Aarni 2003 H15-18 41
Tukiainen Otso 2003 H15-18 42
Tukiainen Jyry 2003 H15-18 43
Eerola Teemu 1998 H21A ?
Kuukka Anton 1996 H21A ?
Reiner Matthias 1994 H21A ?
Runesson Johan 1990 H21A ?
Simosas Otto 1992 H21A ?
Sorsa Aleksi 1997 H21A ?
Mustajoki Tiitus 2000 H21A 31
Lauronen Anni 2010 HD10RR-12TR ?
Malm Saara 2010 HD10RR-12TR ?
Saarinen Taimi 2010 HD10RR-12TR ?
Väistökoski Miko 2009 HD10RR-12TR ?
Koskinen Aino 2008 HD12(TR) ?
Lehtovirta Saana 2008 HD12(TR) ?
Syväterä Sampo 2007 HD12(TR) ?
Jussila Emma 2005 HD14 11
Sivonen Miro 2005 HD14 12
Koskinen Eemil 2006 HD14 13
Väistökoski Meri 2006 HD14 21
Konttila Milo 2005 HD14 22
Mäki-Laurila Anttoni 2005 HD14 23
Liponkoski Eino 2006 HD14 31
Gröhn Ronja 2005 HD14 32
Lehtovirta Eetu 2006 HD14 33
Valio Salla 2004 HD21AL/4.1 km 11
Pemmari Toini 1991 HD21AL/4.1 km 13
Haanpää Venla 2006 HD21AL/4.1 km 12
(Välkki Totte 2004 H15-18)
Jos kysyttävää, niin Punajunnut: Lammikko, 0400-568693, oravapolku: Jarno Riikonen, 050-4005235.
H21A-sarjan TP3:ssa vielä 2 paikkaa vapaana, halukkuuksien ilmot Kari Jussila, 050-5262921.
FinnSpring-viestijoukkueet / muutoksia monessa joukkueessa
FinnSpring-viestijoukkueet / muutoksia monessa joukkueessa
- Liitteet
-
- FinnSpring_2019_jj_V2.xlsx
- FinnSpring-joukkueet
- (34.03 KiB) Tiedosto ladattu 201 kertaa
Re: FinnSpring-viestijoukkueet
Nuoret miehet osallistuu 120- sarjaan ja Irman mukaan homma on näin!
H120- Tampereen Pyrintö 1 Tampereen Pyrintö Kuusinen Petri Konttila Janne Tukiainen Heikki
H120- Tampereen Pyrintö 1 Tampereen Pyrintö Kuusinen Petri Konttila Janne Tukiainen Heikki
Re: FinnSpring-viestijoukkueet
Nuorimpien sarjojen osalta tämän vuoden Finnspring viestiin ilmoitettiin mukaan kaksi joukkuetta sarjaan H/D10RR-12TR ja yksi joukkue sarjaan H12. Alla joukkueet juoksujärjestyksineen.
HD10RR-12TR TP1 (huoltaja: Marjo Malm)
1. osuus Joona Kivistö (TR)
2. osuus Saara Malm (RR)
3. osuus Taimi Saarinen (RR)
HD10RR-12TR TP2 (huoltaja: Sirkka-Liisa Lauronen)
1. osuus Miko Väistökoski (TR)
2. osuus Anni Lauronen (RR)
3. osuus Eemeli Mäki-Laurila (RR)
HD12 TP1 (huoltaja: Harri Koskinen)
1. osuus Aino Koskinen
2. osuus Saana Lehtovirta (TR)
3. osuus Sampo Syväterä
Molemmat viestisarjat starttaavat porrastetusti klo 11:30 alkaen. Joukkueiden kokoontuminen kisapaikalla on 10:45, jossa huoltajien johdolla numeroiden jako, vaihtoalueeseen tutustuminen yms.
Näiden joukkueiden osalta mahdolliset sairastumiset yms. tiedoksi Teijalle mahdollisimman nopeasti p. 040 764 7683
t. valintaryhmä Jarno, Raino, Harri ja Teija
HD10RR-12TR TP1 (huoltaja: Marjo Malm)
1. osuus Joona Kivistö (TR)
2. osuus Saara Malm (RR)
3. osuus Taimi Saarinen (RR)
HD10RR-12TR TP2 (huoltaja: Sirkka-Liisa Lauronen)
1. osuus Miko Väistökoski (TR)
2. osuus Anni Lauronen (RR)
3. osuus Eemeli Mäki-Laurila (RR)
HD12 TP1 (huoltaja: Harri Koskinen)
1. osuus Aino Koskinen
2. osuus Saana Lehtovirta (TR)
3. osuus Sampo Syväterä
Molemmat viestisarjat starttaavat porrastetusti klo 11:30 alkaen. Joukkueiden kokoontuminen kisapaikalla on 10:45, jossa huoltajien johdolla numeroiden jako, vaihtoalueeseen tutustuminen yms.
Näiden joukkueiden osalta mahdolliset sairastumiset yms. tiedoksi Teijalle mahdollisimman nopeasti p. 040 764 7683
t. valintaryhmä Jarno, Raino, Harri ja Teija
Re: FinnSpring-viestijoukkueet Viimeiset muutokset
Muutoksia useassa FinnSpring-joukkueessa. Irmassa joukkueet ovat nyt näin:
Sarja Joukkueen nimi Osuuden 1 juoksija Osuuden 2 juoksija Osuuden 3 juoksija
H21A Tampereen Pyrintö 1 Reiner Matthias Kuukka Anton Runesson Johan
H21A Tampereen Pyrintö 2 Eerola Teemu Mustajoki Tiitus Jussila Ida
H21A Tampereen Pyrintö 3
H120- Tampereen Pyrintö 1 Kuusinen Petri Konttila Janne Tukiainen Heikki
D21A Tampereen Pyrintö 1 Fincke Anni-Maija Lohikainen Milla Karhola Lotta
H15-18 Tampereen Pyrintö 1 Gröhn Riku Konttila Akseli Matinheikki Leo
H15-18 Tampereen Pyrintö 2 Leinamo Tuomas Liponkoski Aapo Mustajoki Olli
H15-18 Tampereen Pyrintö 3 Kupiainen Tuukka Koskinen Aaro Mäenpää Matias
H15-18 Tampereen Pyrintö 4 Laine Aarni Tukiainen Otso Valio Salla
D15-18 Tampereen Pyrintö 1 Yli-Hietanen Silja Häkkinen Pihla Tikkakoski Ilona
D15-18 Tampereen Pyrintö 2 Kuusinen Saana Mustajoki Villa Laine Anni
D15-18 Tampereen Pyrintö 3 Matinheikki Liisa Julkunen Siiri Schmidt Emilia
HD14 Tampereen Pyrintö 1 1 Jussila Emma Sivonen Miro Koskinen Eemil
HD14 Tampereen Pyrintö 2 Väistökoski Meri Konttila Milo Mäki-Laurila Anttoni
HD14 Tampereen Pyrintö 3 Liponkoski Eino Gröhn Ronja Lehtovirta Eetu
HD12(TR) Tampereen Pyrintö 1 Koskinen Aino Lehtovirta Saana Syväterä Sampo
HD10RR-12TR Tampereen Pyrintö 1 Kivistö Joona Malm Saara Saarinen Taimi
HD10RR-12TR Tampereen Pyrintö 2 Väistökoski Miko Lauronen Anni Mäki-Laurila Eemeli
HD21AL Tampereen Pyrintö 1 Pemmari Toini
Monta juoksupaikkaa on vapaana. Jos on halukkaita juoksijoita, niin olisi hyviä paikkoja tarjolla t Lammikko, 0400-568693.
Sarja Joukkueen nimi Osuuden 1 juoksija Osuuden 2 juoksija Osuuden 3 juoksija
H21A Tampereen Pyrintö 1 Reiner Matthias Kuukka Anton Runesson Johan
H21A Tampereen Pyrintö 2 Eerola Teemu Mustajoki Tiitus Jussila Ida
H21A Tampereen Pyrintö 3
H120- Tampereen Pyrintö 1 Kuusinen Petri Konttila Janne Tukiainen Heikki
D21A Tampereen Pyrintö 1 Fincke Anni-Maija Lohikainen Milla Karhola Lotta
H15-18 Tampereen Pyrintö 1 Gröhn Riku Konttila Akseli Matinheikki Leo
H15-18 Tampereen Pyrintö 2 Leinamo Tuomas Liponkoski Aapo Mustajoki Olli
H15-18 Tampereen Pyrintö 3 Kupiainen Tuukka Koskinen Aaro Mäenpää Matias
H15-18 Tampereen Pyrintö 4 Laine Aarni Tukiainen Otso Valio Salla
D15-18 Tampereen Pyrintö 1 Yli-Hietanen Silja Häkkinen Pihla Tikkakoski Ilona
D15-18 Tampereen Pyrintö 2 Kuusinen Saana Mustajoki Villa Laine Anni
D15-18 Tampereen Pyrintö 3 Matinheikki Liisa Julkunen Siiri Schmidt Emilia
HD14 Tampereen Pyrintö 1 1 Jussila Emma Sivonen Miro Koskinen Eemil
HD14 Tampereen Pyrintö 2 Väistökoski Meri Konttila Milo Mäki-Laurila Anttoni
HD14 Tampereen Pyrintö 3 Liponkoski Eino Gröhn Ronja Lehtovirta Eetu
HD12(TR) Tampereen Pyrintö 1 Koskinen Aino Lehtovirta Saana Syväterä Sampo
HD10RR-12TR Tampereen Pyrintö 1 Kivistö Joona Malm Saara Saarinen Taimi
HD10RR-12TR Tampereen Pyrintö 2 Väistökoski Miko Lauronen Anni Mäki-Laurila Eemeli
HD21AL Tampereen Pyrintö 1 Pemmari Toini
Monta juoksupaikkaa on vapaana. Jos on halukkaita juoksijoita, niin olisi hyviä paikkoja tarjolla t Lammikko, 0400-568693.
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Bing [Bot] ja 34 vierailijaa