Pyrinnön joukkueet Porvoo Jukolaan 2023
Lähetetty: 05.06.2023 18:58
Moi!
Pyrinnön venla- ja jukolajoukkueita on koostettu viimeisen viikon ajan ja nyt voimme vihdoin julkistaa alla listatut joukkueet:
VENLOJEN TP 10-25
JUKOLAN TP 5-10 + NONAME1
Loput joukkueet, eli Venlojen TP 1-9 ja Jukolan TP 1-4 julkistetaan viimeistään su 11.6.
Joukkueiden koostamisessa on pyritty toteuttamaan juoksijoiden osuustoiveita mahdollisimman hyvin, tosin aina se ei ole onnistunut ja palapeli on vaikuttanut kokoonpanoihin.
Jos sinulle tulee este osallistua viestiin, ilmoita siitä hetimiten Sannille, Petrille tai Tiinalle, jotta voimme sumplia muutokset mahdollisimman pian.
Sanni 050 530 2817 (kilparyhmäläiset)
Petri Kuusinen 040 589 2604 (edustus, tehoryhmä ja pujut)
Tiina 040 7799 404 (harrasteryhmäläiset ja muut)
Pysykäähän terveenä, kohta mennään!
HYVÄ PYRINTÖ!
************************************************************
VENLAT TP10-25:
437 TP 10
1 Saana Lehtovirta
2 Aino Koskinen
3 Erika Ahlfors
4 Liisa Matinheikki
369 TP 11
1 Salla Vahvelainen
2 Sanni Kymäläinen
3 Suvi Määttä
4 Emmi Hämäläinen
226 TP 12
1 Elli-Noora Kamppuri
2 Anna-Reetta Reunanen
3 Minttu Paunu
4 Mei Rinta-Jouppi
891 TP 13
1 Jenni Hukkanen
2 Helmi Turunen
3 Heli Laine
4 Camilla Kulmala
398 TP 14
1 Tiina Haapakoski
2 Reeta Valve
3 Lotta Sandroos
4 Sannamari Lankia
978 TP 15
1 Ulla-Maria Kovalainen
2 Pia Koivunen
3 Minna-Liisa Mankkinen
4 Sanna-Maija Kela
475 TP 16
1 Sonja Juntunen
2 Riikka Ahonen
3 Heidi Tuorila
4 Toini Pemmari
820 TP 17
1 Kaisa Saarimaa
2 Kaisa Valtanen
3 Minna Kantsila
4 Päivi Laurila
911 TP 18
1 Jenny Martikainen
2 Emmi Honkala
3 Päivi Lahtinen
4 Veera Kuivanen
1243 TP 19
1 Riina Kaipia
2 Satu Säilä
3 Henna Henttonen
4 Maria Hakala
845 TP 20
1 Kirsi Laasonen
2 Tuire Niemi
3 Päivi Virekunnas
4 Marja Joutsen
1191 TP 21
1 Anne Koikkalainen
2 Maija Kinni
3 Marika Janka
4 Sanni Kuusinen
560 TP 22
1 Eeva-Maija Turpeinen
2 Marjo Jännes-Malm
3 Jonna Lindstedt
4 Satu Karhu
593 TP 23
1 Maria Laine
2 Tanja Kalari
3 Terhi Heikkinen
4 Laura Tiits
1298 TP 24
1 Hilkka Lankia
2 Taina Koivisto
3 Raija Savolainen
4 Marita Hietikko
1550 TP 25
1 Ellu Kukkonen (VARAJUOKSIJA joukkueisiin 7-10)
2 Uura Hagberg
3 Jaana Juntunen
4 Elli Luoma (VARAJUOKSIJA joukkueisiin 7-10)
VARAT
Jutta Niemi
Reetta Lassila
Maria Kontoniemi
Tanja Moser
Sirkka-Liisa Lauronen (VARA TP23)
******************************************************************************************
JUKOLA TP5-10 + Noname1
335 TP 5
1 Kai Samposalo
2 Kalle Laine
3 Jarno Riikonen
4 Petri Kuusinen
5 Markus Ritala
6 Heikki Tukiainen
7 Olli-Petteri Hirvonen
376 TP 6
1 Vili Mähönen
2 Annika Viilo
3 Lasse Viilo
4 Anton Lemberg
5 Arttu Ritala
6 Atte Riikonen
7 Tommi Viilo
494 TP 7
1 Jouko Järvinen
2 Arto Itkonen
3 Olli Mylläri
4 Petri Seppälä
5 Olli-Pekka Silfverhuth
6 Heikki Holmén
7 Ville-Pekka Valve
750 TP 8
1 Tero Junttila
2 Villa Mustajoki
3 Petteri Kähäri
4 Pyry Ahonen
5 Jouni Honkala
6 Jyri Mustajoki
7 Jussi Lampinen
913 TP 9
1 Mei Rinta-Jouppi
2 Jari Vahvelainen
3 Juha Mustonen
4 Kari Ylikoski
5 Minttu Paunu
6 Simo Nieminen
7 Elli-Noora Kamppuri
787 TP 10
1 Veeti Mähönen
2 Jyry Tukiainen
3 Mikko Paunu
4 Vilho Seppälä
5 Marko Sivonen
6 Riikka Ahonen
7 Jari Heiskanen
1562 Noname 1
1 Isabella Lillqvist
2 Ronja Gröhn
3 Emilia Schmidt
4 Siiri Julkunen
5 Saana Kuusinen
6 Salla Valio
7 Ilona Tikkakoski
VARA Erkki Jaatinen
Pyrinnön venla- ja jukolajoukkueita on koostettu viimeisen viikon ajan ja nyt voimme vihdoin julkistaa alla listatut joukkueet:
VENLOJEN TP 10-25
JUKOLAN TP 5-10 + NONAME1
Loput joukkueet, eli Venlojen TP 1-9 ja Jukolan TP 1-4 julkistetaan viimeistään su 11.6.
Joukkueiden koostamisessa on pyritty toteuttamaan juoksijoiden osuustoiveita mahdollisimman hyvin, tosin aina se ei ole onnistunut ja palapeli on vaikuttanut kokoonpanoihin.
Jos sinulle tulee este osallistua viestiin, ilmoita siitä hetimiten Sannille, Petrille tai Tiinalle, jotta voimme sumplia muutokset mahdollisimman pian.
Sanni 050 530 2817 (kilparyhmäläiset)
Petri Kuusinen 040 589 2604 (edustus, tehoryhmä ja pujut)
Tiina 040 7799 404 (harrasteryhmäläiset ja muut)
Pysykäähän terveenä, kohta mennään!
HYVÄ PYRINTÖ!
************************************************************
VENLAT TP10-25:
437 TP 10
1 Saana Lehtovirta
2 Aino Koskinen
3 Erika Ahlfors
4 Liisa Matinheikki
369 TP 11
1 Salla Vahvelainen
2 Sanni Kymäläinen
3 Suvi Määttä
4 Emmi Hämäläinen
226 TP 12
1 Elli-Noora Kamppuri
2 Anna-Reetta Reunanen
3 Minttu Paunu
4 Mei Rinta-Jouppi
891 TP 13
1 Jenni Hukkanen
2 Helmi Turunen
3 Heli Laine
4 Camilla Kulmala
398 TP 14
1 Tiina Haapakoski
2 Reeta Valve
3 Lotta Sandroos
4 Sannamari Lankia
978 TP 15
1 Ulla-Maria Kovalainen
2 Pia Koivunen
3 Minna-Liisa Mankkinen
4 Sanna-Maija Kela
475 TP 16
1 Sonja Juntunen
2 Riikka Ahonen
3 Heidi Tuorila
4 Toini Pemmari
820 TP 17
1 Kaisa Saarimaa
2 Kaisa Valtanen
3 Minna Kantsila
4 Päivi Laurila
911 TP 18
1 Jenny Martikainen
2 Emmi Honkala
3 Päivi Lahtinen
4 Veera Kuivanen
1243 TP 19
1 Riina Kaipia
2 Satu Säilä
3 Henna Henttonen
4 Maria Hakala
845 TP 20
1 Kirsi Laasonen
2 Tuire Niemi
3 Päivi Virekunnas
4 Marja Joutsen
1191 TP 21
1 Anne Koikkalainen
2 Maija Kinni
3 Marika Janka
4 Sanni Kuusinen
560 TP 22
1 Eeva-Maija Turpeinen
2 Marjo Jännes-Malm
3 Jonna Lindstedt
4 Satu Karhu
593 TP 23
1 Maria Laine
2 Tanja Kalari
3 Terhi Heikkinen
4 Laura Tiits
1298 TP 24
1 Hilkka Lankia
2 Taina Koivisto
3 Raija Savolainen
4 Marita Hietikko
1550 TP 25
1 Ellu Kukkonen (VARAJUOKSIJA joukkueisiin 7-10)
2 Uura Hagberg
3 Jaana Juntunen
4 Elli Luoma (VARAJUOKSIJA joukkueisiin 7-10)
VARAT
Jutta Niemi
Reetta Lassila
Maria Kontoniemi
Tanja Moser
Sirkka-Liisa Lauronen (VARA TP23)
******************************************************************************************
JUKOLA TP5-10 + Noname1
335 TP 5
1 Kai Samposalo
2 Kalle Laine
3 Jarno Riikonen
4 Petri Kuusinen
5 Markus Ritala
6 Heikki Tukiainen
7 Olli-Petteri Hirvonen
376 TP 6
1 Vili Mähönen
2 Annika Viilo
3 Lasse Viilo
4 Anton Lemberg
5 Arttu Ritala
6 Atte Riikonen
7 Tommi Viilo
494 TP 7
1 Jouko Järvinen
2 Arto Itkonen
3 Olli Mylläri
4 Petri Seppälä
5 Olli-Pekka Silfverhuth
6 Heikki Holmén
7 Ville-Pekka Valve
750 TP 8
1 Tero Junttila
2 Villa Mustajoki
3 Petteri Kähäri
4 Pyry Ahonen
5 Jouni Honkala
6 Jyri Mustajoki
7 Jussi Lampinen
913 TP 9
1 Mei Rinta-Jouppi
2 Jari Vahvelainen
3 Juha Mustonen
4 Kari Ylikoski
5 Minttu Paunu
6 Simo Nieminen
7 Elli-Noora Kamppuri
787 TP 10
1 Veeti Mähönen
2 Jyry Tukiainen
3 Mikko Paunu
4 Vilho Seppälä
5 Marko Sivonen
6 Riikka Ahonen
7 Jari Heiskanen
1562 Noname 1
1 Isabella Lillqvist
2 Ronja Gröhn
3 Emilia Schmidt
4 Siiri Julkunen
5 Saana Kuusinen
6 Salla Valio
7 Ilona Tikkakoski
VARA Erkki Jaatinen