Login |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
PunaOravien, PunaJunnujen ja heidän vanhempien ja muidenkin yhteinen reipas kävelyvaellus Hervantajärven retkeilyalueen merkityillä poluilla klo 10.00 - n. 12.00. Hyvät mahdollisuudet lyhentää reittiä sekä tehdä lisälenkkiä, veallamme koko ajan alle 2 km päässä lähtö- ja maalipaikasta. Tähän tapahtumaan voi osallistua PunaOravien ikäluokasta alkaen kaikista ryhmistä. Kaikille PunaOraville vaellukselle nimetty huoltaja mukaan.
https://www.tampere.fi/luonto-ja-ymparisto/luonnossa-liikkuminen/retkeily/hervantajarven-retkeily-ja-luonnonsuojelualue
Kokoontuminen lähtövalmiina klo 10.00 Hervantajärven uimarannan parkkipaikalla, Salmenkalliontie 52 (Tre). Suosi yhteiskyytejä, kokoontumispaikalle mahtuu n. 15 - 20 autoa ja parkkipaikalla on mahdollisesti muidenkin autoja. N. 500 metrin päässä sijaitsee myös Ratikan 3 päätepysäkki, joten auton voi jättää myös reilusti kauemmas.
Juomavyö / Juomapullo on pakollinen varuste, tarvittaessa myös hiukan evästä mukaan. Lyhyet juomatauot n. 20 - 25 min välein.
Ilmoittautumiset kalenteriin la 7.12. klo 20.00 mennessä. Myös huoltajat ilmoittautuvat kalenteriin.
TIEDUSTELUT: Petteri Lauronen / PunaOravat (050 350 4673)